Jeanneke Broux werd op 07.11.1921 geboren te Godsheide als zesde van tien kinderen. Rond 1934 verhuisde de familie naar Sint-Lambrechts-Herk. Ze woonden in de laatste straat van Herk, de Brouxstraat. (!) Na de fusie veranderde de naam in de Villersstraat.
Als 15- of 16-jarige ging ze werken in een seminarie in Saint Roche om bij het uitbreken van de oorlog naar huis terug te keren. Bij De Sergeant, een café op de grens van Hasselt, werd er ’s zondags gedanst. Daar leerde zij Albert Vandersmissen (18.04.20 – 25.08.1986) uit de Trekschurenstraat in Hasselt kennen. Ze trouwden in december 1942 en huurden een huisje kort bij de watertoren op de Steenweg in Hasselt. In 1950 bouwden ze hun huis in de Panhovenstraat. Ze kregen zeven kinderen, twee jongens en vijf meisjes. (Jos – Ludo – Gerda – Magda – Hilde – Frieda en Viviane). Jeanne was heel actief in de Vrouwengilde en was er jarenlang bestuurslid onder het voorzitterschap van Florence Vanholst.
In 1971 verwierf ze een plaatsje in de gemeenteraad. Jeanne hielp bij het Kinderheil. Ze zong mee in het koor tot haar 80e verjaardag. Ze kuiste jaarlijks met enkele vrouwen de kerk en de kinderen mochten allemaal meehelpen. Zij bakte stapels pannenkoeken bij de missiefeesten. Ze ging jaren mee als moeke kok bij de Roodkapjes. Samen met haar man hielp zij met de bouw van de Elckerlyc. Tot haar 90e onderhield ze haar tuin, bakte haar brood, reed met de auto en deed al het huishoudelijk werk in de Panhovenstraat.
Ze besliste om niet meer alleen te wonen en wilde naar WZC Gaerveld. Daar was echter geen plaats voor zo een actieve vrouw. Ze woonde dan 3 jaar in een serviceflat en verhuisde nadien naar het bejaardenhuis. Vanaf 2017 ging het achteruit na een beroerte en een heupfractuur. Fysiek is ze nog vrij goed maar mentaal leeft ze meer in het verleden. Volgens oudere inwoners wordt Jeanne op 7 november hopelijk de allereerste 100-jarige in ons dorp.
Tijdelijk gewijzigde bushaltes.
Uitleg Vergroeningswerken Oude Truierbaan
Te koop Wijerveldstraat 45
Wijziging openingsuren 't Opstapje
Sasput in Uit in Hasselt
Johnny Trash zorgt voor extra sfeer tijdens 10 jaar Café Elckerlyc
Probeerdagen Herk Sport.
Help mee voor een veilige schoolomgeving!
Portofinos open nog 1 keer de deuren.
Solidariteitsactie 2026 samana.
Luciano's SweetArt zoekt Jobstudent.
Vrije Basisschool De Kameleon zoekt Zorgcoördinator.
Te koop Halfopen bebouwing
Monique en Huberte stelden tentoon.
Te koop Handelspand met duplexwoning en ruime parking
Matthias is jongste fietsenhandelaar van het land
Herk Sport zoekt trainers
Nieuwe verkeerssituatie schoolomgeving.
Skatepark officieel open.
Proefproject moet schoolomgeving in Pastorijstraat veiliger maken
Kimmers komen klussen.
Tekla in een mysterieuze box.
Spiktaculair carnavalkamp
Vzw De Beemdgalm viert 30-jarig bestaan met constructief stakeholdersoverleg


