Met 66 meters boven de zeespiegel hoef je geen skilatten mee te zeulen naar de Nok van Hasselt. Wat wel gegarandeerd is? Een prachtig uitzicht op de Mombeekvallei. En een streepje rust.
De lente ontlook, en daar zaten we dan mooi. In ons kot. En als we al buiten mochten, zat er niet meer in dan het blokje-om. Dus dan maar de fiets op, op verkenning in en om Hasselt. De frisse buitenlucht en de lente opsnuiven, en die dekselse pollen dan maar voor lief nemen. Op een zo’n verkenningstochtje pitsten we prompt de remmen dicht. We waren in een uithoek van Sint-Lambrechts-Herk verzeild, waar we prompt een streepje vakantie vonden op het dak van onze provinciehoofdstad. Nee, met 66 meters boven de zeespiegel hoef je niet meteen een dikke ijslaag te verwachten op de Nok van Hasselt. Een prachtig uitzicht is er evenwel gegarandeerd, op een mooie dag zelfs tot Tongeren toe. De stad Hasselt bestempelde dit stukje miniatuur-Gaume als een geluksplekje, en dat was het voor ons zeker in die eenzame maanden.
Ondertussen zijn we van seizoen geruild, en ziet de Nok er anders uit. De droge, hobbelige akker is nu weelderig begroeid. Vanaf de kapel doorklieft het wandelpad pijlrecht twee velden. Eerst eentje met graan dat wiegt in de wind, daarna baan je je een weg door een menshoog maïsveld. Maar oef, dat uitzicht blijft onveranderd mooi. Eens het gapen achter de rug, kan je op het zanderige pad de gele pijltjes van een zes kilometer lange wandeling beginnen volgen. Van - nu ja - piek naar dal, van Hasselt naar Alken en terug. Waar je prompt in de vallei van de rustig kabbelende Mombeek belandt. Altijd goed voor wat gezweet en een klein gelukje.
Joey Bougard,
redacteur Goesting
De Nok van Hasselt, Sasput-Voogdijstraat 100, Sint-Lambrechts-Herk (Hasselt)
Appartement te huur
Zo’n 150 aanwezigen vieren verenigingsjubilea in Sint-Lambrechts-Herk
De Mooiste Kerstbuurt
Huis Te koop Hogebergstraat 18
Te Koop Riante villa
Veelzijdig magazijn van ca. 210 m² Te Huur
Verantwoordelijke kinderopvang 't Kinderhof
Huis te koop Bosveldstraat 7
Huis te koop Bloemenhofstraat 18
Een veld vol dahlia’s in oktober: “Na de eerste vorst is het van de ene dag op de andere voorbij”
Nikki van ’t Frituurke bakt frieten op horecabeurs in Maastricht
huis Te koop Nieuwe-Winningstraat 49
Dames gezocht om samen te fietsen in Sint-Lambrechts-Herk
De Beemdgalm bestaat 30 jaar! Tijd voor een stevige opfrisbeurt!
Toneel Eenhoorn klaar voor nieuw theaterseizoen met drie producties.
Opendeurdagen bij Designer Drops: 10% korting en bezoek van Miss Limburg
Petanque op ’t Beukenhof: denk jij met ons mee?
Tentoonstelling over impact van de kerk nog tot 11 oktober in Sint-Lambrechts-Herk
Mavie nodigt jonge zangers uit voor gratis proefrepetities.
Zijn de kinderen in Madagascar ongelukkiger dan onze kinderen?
Rode Kruis Stevoort-Sint-Lambrechts-Herk huldigt Jos Vos voor 55 jaar inzet.
Skatepark feestelijk geopend.
gratis Buzzy Pazz
34 meter Herkse geschiedenis!

